Yhteystiedot

Henkilöstö

Ota yhteyttä paikalliseen Pintamestariisi! Päätoimipaikan yhteys- ja laskutustiedot oikealla. Ota yhteyttä sähköisesti.

 
Uusimaa
Myynti taloyhtiöt: Kimmo Heinikoski, 0400-969939, kimmo.heinikoski@pintamestarit.fi 
Myynti omakotitalot: Ilari Virtanen, 040-1324303, ilari.virtanen@pintamestarit.fi 
Työnjohto: Olli Blomberg, 040-4846154, olli.blomberg@pintamestarit.fi
 
Pohjois-Pohjanmaa
Myynti taloyhtiöt: Kimmo Heinikoski, 0400-969939kimmo.heinikoski@pintamestarit.fi
Myynti omakotitalot: Pentti Alajoki, 040-1324304, pentti.alajoki@pintamestarit.fi 
Työnjohto: Timo Mähönen, 0400-371506, timo.mahonen@pintamestarit.fi
 
Pirkanmaa ja Kanta-Häme
Myynti taloyhtiöt: Rauno Rautalin, 040-9052648, rauno.rautalin@pintamestarit.fi
Myynti omakotitalot: Ilari Virtanen, 040-1324303, ilari.virtanen@pintamestarit.fi 
Työnjohto: Jarkko Palo, 040-5292242, jarkko.palo@pintamestarit.fi 
 
Pohjanmaa
Myynti taloyhtiöt: Marko Myllymäki, 0400-756520, marko.myllymaki@pintamestarit.fi
Myynti omakotitalot: Paul Punkeri, 040-1324302, paul.punkeri@pintamestarit.fi   
Työnjohto: Ari-Pekka Saarela, 044-2942446, ari-pekka.saarela@pintamestarit.fi
 
Keski- ja Etelä-Pohjanmaa
Työnjohto: Marko Myllymäki, 0400-756520, marko.myllymaki@pintamestarit.fi
 
Satakunta ja Varsinais-Suomi
Työnjohto: Jussi Hekkala, 040-5370444, jussi.hekkala@pintamestarit.fi 
 
Lappi
Työnjohto: Timo Mähönen, 0400-371506, timo.mahonen@pintamestarit.fi
 
Keski-Suomi, Etelä-Savo ja Päijät-Häme
Myynti taloyhtiöt: Jaakko Immonen, 044-3452000, jaakko.immonen@pintamestarit.fi
Myynti omakotitalot: Paul Punkeri, 040-1324302, paul.punkeri@pintamestarit.fi 
Työnjohto: Mika Lähteinen, 050-3560736, mika.lahteinen@pintamestarit.fi
 
Kainuu ja Pohjois-Karjala + Iisalmen seutu
Myynti: Teemu Lindqvist, 040-1324305, teemu.lindqvist@pintamestarit.fi 
Työnjohto: Mika Martiskainen, 050-3537194, mika.martiskainen@pintamestarit.fi
 
Pohjois-Savo
Myynti: Lauri Vuorisalo, 040-1324306lauri.vuorisalo@pintamestarit.fi  
Työnjohto: Mika Martiskainen, 050-3537194mika.martiskainen@pintamestarit.fi
 
Kymenlaakso ja Etelä Karjala
Myynti ja työnjohto: Sami Niinimäki, 0400-554580, sami.niinimaki@pintamestarit.fi
 
 

Hallinto

Toimitusjohtaja
Jaakko Rekilä, 041-4439252, jaakko.rekila@pintamestarit.fi 

Tuotantovastaava
Kiran Pandit, 0400-370528kiran.pandit@pintamestarit.fi 

Laskutus
Erkki Alatalo, 0400-371942erkki.alatalo@pintamestarit.fi  
 
 
 
 
 
 
 

Pohjolan Pintamestarit Oy

Y-tunnus 1593862-4

info@pintamestarit.fi

+358 (0)400 993000

Päätoimipaikka:
Ratamotie 40
FI-90580 OULU

Sivutoimipaikat:
Arinatie 2 Halli 1
FI-00370 HELSINKI

Kvikantintie 21
FI-67800 KOKKOLA

Katajatie 7
FI-54120 LAPPEENRANTA

Hopeatie 1
FI-33470 YLÖJÄRVI

Haukilammentie 43
FI-43220 MAHLU

Leppäkertuntie 4 B
FI-87800 KAJAANI

Muljantie 6
FI-21270 NOUSIAINEN

Myllyniementie 70
FI-94300 KEMI